Toplu Alımlarınız İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

Sigorta Kutusu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Sigorta Kutusu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Elektrik tesisat ürünleri arasında yer alan sigorta kutusu (Sigorta Kutuları) binalardaki elektriğin kullanılması veya durdurulması için gerekli kontrollerin yapılabildiği bir kutudur. Sigorta kutusunun olmazsa olmazı olan ürün sigortadır. Bunun dışında kutu tüm binaya elektriğin dağıtılmasını sağlayan kablo ve kontrol elemanlarının tamamını içerisinde barındırır. Sahip olduğu ürünlerin dış etkenlere karşı korunmasını sağlayacak özelliklerde üretilir ve elektrik akımının güvenli bir şekilde elemanlar tarafından kullanılmasını kolaylaştırır.


Sigorta kutularının en önemli görevi ana elektrik hattından binalara ulaşan elektrik akımının kontrol edilmesini sağlamaktır. Bu sayede kısa devrenin gerçekleşmesi veya arızanın bulunması durumunda koruma sağlar. Bunu da kutu içerisinde yer alan sigortanın ihtiyaç anında atması sayesinde gerçekleştirir. Sigortanın atması sayesinde ortaya çıkabilecek yangın olaylarının önüne geçilmiş olur. Bunun dışında sigorta kutuları alev almaz özellikte tercih edildiğinde ise binalarda veya kullanım alanlarında ortaya çıkan yangınlarda sigorta kutusunun etkilenmesi önlenmiş olur. Böylelikle elektrik hattı zarar görmeksizin yangın sonrasında kullanılmaya devam eder.


İş yerlerinde ve evlerde elektrik akımının kullanılması, korunması ve durdurulmasını sağlayan tüm elemanları içerisinde barındıran ürünler sigorta kutularıdır.

Yorum Ekle
Doğrulama Kodu