Toplu Alımlarınız İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

Exproof Nedir? Exproof Ürünler Nerelerde Kullanılır?

Exproof Nedir? Exproof Ürünler Nerelerde Kullanılır?

Başta kömür madenleri, doğalgaz, kimya, petrol ve petrol ürünleri olmak üzere gıda sanayi, ilaç sanayi, ekmek fabrikaları ve fırınları, mobilya fabrikaları, kereste üretim tesisleri, şeker fabrikaları ve kömür madenlerinde Exproof maddesinden üretilmiş ürünler kullanılmaktadır. Sıralanan sanayi kollarındaki elektrik tesisatı normal çalışma sırasında veya arıza ve bakım esnasında patlayıcı ortam oluşturabilmektedir.

Bu nedenlerle bu gibi iş yerlerinin patlayıcı ortamlarında kullanılan elektrik aletleri farklı olmak zorundadır. İşte bu olaya ex-proof  ve kullanılan elektrikli aletlere de Exproof Ürünler adı verilmektedir. Kısaca ticari piyasada bu isimlerle tanınmaktadırlar.

Exproof ürünler, uluslararası Ex standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Önemli bir işleve sahip olduklarından belirli aralıklarla bağımsız kuruluşlar tarafından kontrol ve test edilmesi gerekliliktir. Kontrol süreci her daim devam eder. Exproof üretimi için gerekli şartları sağlayamayan firmaların sertifikaları iptal edilmektedir.

Exproof elektrikli ürünlerin tamamı içine gaz sızdırmaz, kıvılcım ve ark oluşumuna sebep olmaz. Ürünlerin iç kısımlarında yer alan diğer elektrik aksanlar da Ex özellikleri ile üretilir.

Yorum Ekle
Doğrulama Kodu